SUPER REALLL MADRIDDDD!!!Skuadra madrilene gjunjezon Liverpoolin ne ndeshjen e pare

Real Madridi e ka fituar bet.ejën e parë kundër Liverpoolit, duke triumfuar 3-1 në “Alfredo di Stefano”.Reali i Zinedine Zidane ka marrë fitore të madhe në nde.shjen e parë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke triumfuar 3-1 ndaj Liverpoolit të Jurgen Klopp.Los Blancos e nisën fur.ishëm nde.shjen, duke shënuar dy herë në 45 minuta të pjesës së parë, duke mos i lënë mysafirët të bëjnë asnjë go.ditje të vetme në drejtim të portës së Thibaut Courtois.Viniciu Junior dhe Marco Asensio shënuan për rezultatin 2-0.Me të nisur pjesa e dytë, në minutën e 50-të, Liverpooli e gjeti golin si mysafirë, që ka vlerë të madhe në Champions.Mohamed Salah shënoi për 2-1.Por, pak minuta më vonë, në atë të 65-të, realizoi sërish Vinicius Junior.Ai shënoi për rezultatin përfundimtar 3-1, duke ia siguruar Realit një fitore të madhe para udhëtimit në “Anfield” javën e ardhshme,