PUNË E KRYER! PO NDODH ÇMENDURIA!, Sergio Ramos nga sezoni i ardhshëm do ta vesh fanellën e gjigandit anglez

Ekipi i kaltërt nga Manchesteri është Favorit i madh për të nënshkruajtur me mbrojtësin legjendar të Real Madrid Sergio Ramos.Sipas City, Manchester City po udhëheq garën për të nënshkruar me Sergio Ramos, lojtari është shumë i motivuar për të punuar me Guardiolën njëherë në karrierën e tij.

Mbrojtësi fitues i Kupës së Botës po përgatitet të largohet nga Real Madrid si një agjent i lirë, dhe Pep Guardiola po përgatit një marrëveshje për 35-vjeçarin me kampionët e Premier League.Sergio Ramos po largohet nga Real Madrid pas 16 viteve fantastike me ekpin Los Blancos me të cilët luajti 671 ndeshje dhe shënoi 101 gola në të gjitha kompeticionet.Tani Guardiola po e pret me krah të hapur lojtarin kapiten i Real Madrid dhe Spanjës.