“Ne e kemi kontaktuar atë” – Bosi i Arsenalit Mikel Arteta i dërgon mesazh mesfushorit

Menaxheri i Arsenalit, Mikel Arteta ka pranuar se klubi ka qenë në kontakt me Lucas Torreira për situatën e tij të transferimit.Përfaqësuesi uruguajan aktualisht është në huazim nga Arsenali në Atletico Madrid, dhe Daily Mirror vëren se ai kohët e fundit ka deklaruar një qëllim për të lëvizur në Boca Juniors.Ata deklarojnë, megjithatë, se Arteta është përgjigjur duke bërë thirrje për qetësi nga Torreira, i cili pa dyshim do të jetë në një gjendje emocionale tani pas lajmit të trishtuar të vd.ekjes së fundit të nënës së tij.Megjithatë, duket se Arteta e ka bërë të qartë se ai nuk mendon se Torreira duhet të nxitojë për një vendim tani.“Ne e kemi kontaktuar atë, kemi folur me të. Ne e dimë se sa e vështirë është kjo kohë për të, ”citohet Arteta nga Mirror.”Ai ishte vërtet i lidhur me mamanë e tij dhe me familjen e tij dhe është një kohë e vështirë për të emocionalisht.”Unë e kuptoj se si ai po e ndjen emocionalisht nevojën dhe përgjegjësinë e tij për të qenë më pranë familjes së tij, por ky nuk është momenti për të marrë ndonjë vendim.