Mori Tomori dhe pret Giroud, por Maldini vazhdon bisedimet me Chelsea për një tjetër objektiv

Merkato e Milanit me dy god.itje e para Maignan dhe Tomori ka nisur me 40 mln euro të investuara…Kuqezinjtë vazhdon të monitorojë situatën e Hakim Ziyech, një lojtar që mund të largohet nga Chelsea sepse nuk ka raporte të mira me trajnerin Tuchel.

“Një mundësi për huazim”, shkruan La Gazzetta dello Sport, “por marrëveshja do të kërkonte bashkëpunimin e bluve: marokeni, në fakt, fiton 7 milion euro në vit dhe anglezët do të duhet të marrin përsipër një pjesë të pagës”.Praktikisht, Ziyech do t’i thoshte “po” Milanit si destinacion me huazim me të drejtë blerje, por nuk do të hiqte orë nga rroga e tij.