Formacioni i mundshem i Arsenal sonte kunder Slavia Praga

Mikel Arteta thotë se Europa League është “gjithçka ose asgjë” për Arsenalin përpara ndes.hjes së parë të çerekfinales së skuadrës së tij me Slavia Prague.Pierre-Emerick Aubameyang, Hector Bellerin, Emile Smith Rowe dhe Bukayo Saka të gjithë mund të jenë në formacion për të filluar ndeshjen.Kishte shumë pak gjera pozitive për të marrë nga humbja e Arsenalit me rezultatin 3: 0 ndaj Liverpoolit.Ja dhe formacioni i mundshem:Leno; Bellerin, Holding, Gabriel, Saka; Partey, Xhaka; Willian, Smith Rowe, Pepe; Aubameyang.