El Chiringuito: “Mbappe do të luajë në Real Madrid sezonin tjetër”

Kylian Mbappe do ta veshë fanellën e Real Madridit sezonin 2021/22.Kështu ka thënë gazetari i “El Chiringuito de Jugones”, Josep Pedrerol.Nga burime të sigurta, ai ka thënë se në Madrid, janë të bindur se Mbappe do ta veshë fanellën e bardhë.

“Mbappe do të luajë në Madrid sezonin që vjen”, tha ai mes tjerash pas informatave të marra nga burime të afërta me klubin.Mbappe ka kohë që është c.ak i Realit dhe duket se në vërë do të bëhet realitet.Ai shkëlqeu mbrëmë në Champions League, duke i shënuar dy gola Bayernit në fitoren 3-2 të Paris Saint Germain në nde.shjen e parë çerekfinale në “Allianz Arena”.