Agjenti i ylli Italian takohet me Real Madridin, Mbretërit synojnë një shkëmbim

Agjenti i mbrojtësi, Leonardo Spinazzola u takua me përfaqësuesit e Real Madridit, me Los Blancos që thuhet se janë duke përgatitur një marrëveshje shkëmbimi për të nënshkruar me lojtarin italian.Spinazzola, një ish-mbrojtës i Atalantas dhe Juventus, është mbrojtësi i majtë i Italisë në Euro 2020 dhe po shkëlqen në këtë fillim të turneut.Sipas mediave spanjolle, në veçanti gazetës AS, Real Madridi i ka vënë sytë 28-vjeçarit i cili u zgjodh më i miri në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian javën e kaluar.

Agjenti i tij Davide Lippi thuhet se është takuar me Luis Campos dhe me krahun e tij të djathtë Ludovic Fattizzo në Francë. Campos është ish-drejtori sportiv i Lille dhe po takohej me Lippin në emër të Real Madridit.Los Merengues thuhet se po përgatisin një marrëveshje shkëmbimi që përfshin Borja Mayoral, i cili u bashkua me Romën në një huazim dy-vjeçar në vitin 2020.Real Madridi është në kërkim të një mbrojtësi të ri të majtë pasi ata duan të largojnë Marcelon, për të ulur faturën e tyre të pagave në klub.